یکی از فرآورده های پسته، کره پسته است که به علت خوش طعم بودن و خواص فوق العاده، طرفداران زیادی دارد. کارخانه ها با بهره گیری از دستگاه های پیشرفته و استفاده از محصول اولیه باکیفیت، اقدام به تولید و فروش کره پسته مرغوب می نمایند.

خرید کره پسته

قیمت کره پسته

کره پسته محصول غذایی خمیری شکل است که از مغز پسته برشته و آسیاب شده همراه با شکر یا شیرین کننده‌های طبیعی مانند عسل و شهد و همچنین اضافه کردن برخی طعم دهنده‌ها مانند هل تولید می‌شود.

معمولا برای تهیه کره پسته از ترکیب ۸۰ درصد مغز پسته و ۲۰ درصد شکر و وانیل استفاده می‌کنند. این محصول به راحتی می‌تواند در دمای اتاق نگهداری شود و نیازی به فریز کردن ندارد.

در طی فرایند تولید، روغن پسته از آن جدا نمی‌شود و چربی محصول کاملا در آن باقی می‌ماند و باعث خمیری شدن کره می‌شود. روغن و چربی پسته کاملا فاقد کلسترول است.

خرید کره پسته

خرید اینترنتی کره پسته

بهترین روش تولید کره پسته استفاده نکردن از افزودنی‌های شیمیایی و همچنین عدم استفاده از حرارت زیاد برای تولید آن است.

مغز پسته های آماده که به کارخانه آورده می شوند ابتدا به دستگاه آسیاب کننده مارپیچ منتقل می شوند. محصول به صورت خمیری و له شده از سوراخ های انتهایی بیرون آمده و در ظرف هایی جمع آوری می شوند تا مراحل بعدی انجام پذیرد. در مرحله بعدی، پس ازاین که نرمه پسته از دستگاه آسیاب کننده مارپیچی بیرون آمد وارد دستگاه آسیاب غلطکی می شود تا به صورت کاملا له شده و آماده برای ورز دادن در بیاید. شکر نیز توسط همین دستگاه تبدیل به پودر می شود.

در مرحله بعد، نرمه پسته به همراه نرمه شکر وارد دستگاه خمیر ساز شده و به خوبی توسط بازوهای دستگاه ورز داده می شود. مدت زمان ورز دادن بستگی به چگونگی حالت و بافت مخلوط دارد که به طور تجربی حاصل می گردد (تقریبا ۴۰ تا ۵۰ دقیقه برای مخلوطی در حدود ۲۰ کیلو گرم کافی است). کنترل این عمل توسط اپراتور دستگاه انجام می پذیرد.

مخلوط حاصله از دستگاه خمیر ساز تقریبا به صورت خمیری در می آید. در این مرحله وارد دستگاه ورز دهنده مارپیچی می شود تا ورز دادن نهایی و در نهایت آماده شدن برای بسته بندی انجام پذیرد. خمیر از ابتدای دستگاه وارد شده و پس از عبور از میان مارپیچ دستگاه که با سرعت حدود ۵۰ دور در دقیقه دوران می کند از انتهای دستگاه به داخل قیف انتهایی وارد می شود و پس از گذشتن از داخل قیف به داخل لیوان های مخصوص نگهداری محصول ریخته می شود.

در اینجا محصول از روانی لازم جهت حرکت در داخل قیف و پر شدن درون لیوان برخوردار است. لیوان های ۱۷۰ سی سی شیشه ای که روی نقاله ای در حال حرکت هستند پس از رسیدن به قیف به مدت محدود ۱ ثانیه در زیر آن توقف می نمایند تا نرمه نهایی کره پسته از طریق قیف وارد آن ها شود. در هر حرکت، بازوی دستگاه مقدار حدود ۱۶۰ گرم محصول را وارد لیوان می نماید.

خرید کره پسته

فروش کره پسته

پسته دارای خواص پروبیوتیک است که رشد و فعالیت باکتری‌های سودمند دستگاه گوارش را افزایش می‌دهد. پسته دارای ویتامین‌های A , B3 , B1 پتاسیم، کلسیم، فسفر و آهن است. چون در تولید این محصول هیچ‌گونه فرایند شیمیایی و حرارتی به کار نمی‌رود خواص پسته نیز حفظ گردیده است.

کره پسته به دلیل داشتن درصد بالای پسته در خود تمام خواص پسته را دارا است و ارزش غذایی ویژه‌ای دارد. فواید کره پسته شامل قلب سالم، کنترل وزن، حفاظت در برابر دیابت و بهبود گوارش است. در این کره مقدار زیادی فسفر و آهن وجود دارد که برای افزایش حافظه و ضریب هوشی مناسب هستند. خوردن این کره چون کم حجم، سریع الجذب و سرشار از پروتئین است برای ورزشکاران و بزرگسالان توصیه می‌شود.

کره پسته حاوی مقادیر قابل توجهی اسید آمینه آرژینین است که در ترشح هورمون رشد موثر است و علاوه بر آن در غده پانکراس نیز آزاد شدن هورمون انسولین را به همراه دارد. به همین جهت در بهبود رشد کودکان و و رفع کم خونی بسیار موثر است.

کره پسته می‌تواند در صبحانه و عصرانه مورد استفاده کودکان و سالمندان قرار گیرد. این محصول منبع خوب چربی از نوع غیر اشباع و پروتئین است. کره پسته بسته به سلیقه می‌تواند موارد مصرفی مشابه شکلات داشته باشد از جمله:

* مصرف با نان به تنهایی به عنوان صبحانه کامل

* همراه صبحانه و عصرانه

*به عنوان کرم بین دو بیسکوییت

*برای تزیین بستنی و کیک که موجب زیبایی و افزایش ارزش غذایی آن‌ها می‌شود.