تهیه و خرید پسته و پودر پسته مرغوب اهمیت بسیاری دارد. این فرآورده در مصارف شیرینی پزی، قنادی و حتی بستنی فروشی ها کاربردهای زیادی دارد. بنابراین کسبه های با نام و نشان به دنبال تهیه بهترین و مرغوب ترین نوع از این آجیل خوش رنگ و دوست داشتنی هستند. شما می توانید در هرکجا از کشور مانند شهرهای اصفهان، مشهد،تبریز، تهران و … این محصول را تهیه کنید.

خرید پرک پسته

معرفی انواع پودر پسته

پودر پسته انواع و اقسام مختلفی دارد که در این قسمت به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

  • زیرخلالی
  • دندانه یا گرانول
  • پودر کامل

خرید پودر پسته

خرید زیرخلالی

زیر خلالی که اغلب به جای خلال کامل در بین مردم جایگاه دارد، پس از مرحله خلال شدن پسته بدست می آید.زمانی که پسته های خلال شدند، از یک دستگاه غربال عبور میکنند تا پسته های ریزتر و خرد شده از خلال های کامل تفکیک شود.امروزه با پیشرفت دستگاه های خلال کن، این فرآورده کمتر حاصل می شود و درصد خلال های کامل بیشتر و مرغوب تر شده است.این فرآورده را می توان به جای خلال کامل نیز استفاده کرد و همچون خلال کامل برای تزیین غذاها، تهیه بستنی و … استفاده می شود.

خرید زیرخلالی

خرید دندانه

دندانه یا گرانول درواقع درجه ی ریزتری از خرده خلال است. این فرآورده از پسته های دهان بسته که به جهت شکسته شدن وارد دستگاه می شوند، بدست می آیند و در هنگام خرد شدن در دستگاه با پوسته سخت پسته مخلوط می شود که نیاز به جداسازی دارند.گرانول پسته از نظر قیمت ارزان تر و به صرفه تر بوده و به جهت درشت تر بودن نسبت به پودر پسته ظاهری شکیل تر و زیباتر برای تزیین شیرینی ها دارد.

گرانول پسته

خرید پودر کامل پسته

امروزه برای تهیه پودر پسته از پیشرفته ترین نوع دستگاه ها استفاده می شود. در تهیه پودر پسته ابتدا پسته های دهان بسته توسط دستگاه های مغزگیر مغز می شوند تا برای پودر شدن آماده شوند.

سپس مغزهای پسته وارد دستگاه آسیاب می گردند تا به خوبی پودر و یک دست شوند. بعد از آماده شدن پودر پسته به منظور رعایت نکات بهداشتی و تازه ماندن آنها را به صورت بسته بندی در می آورند.

عامل اصلی گران بودن این فرآورده، ارزشمند بودن آن است و هرچه پسته از کیفیت و مرغوبیت بیشتری برخوردار باشد  و نیز میزان بیشتری از آن در شیرین ها استفاده شود، قیمت تمام شده شیرین بالاتر می رود.

قیمت پودر پسته اصل

بسیاری از شیرینی ها و مواد غذایی، جذابیت و طرفداران خود را با این فرآورده ی زیبا اما گران بدست می آورند.

علی رغم گران بودن پودر پسته، این فرآورده طرفداران و کاربردهای زیادی دارد. از آن جمله می توان به موراد زیر اشاره کرد:

  • تهیه فرنی ها
  • تهیه و تزیین بستنی ها
  • تزیین دسرها
  • تزیین شیرین ها
  •  تهیه شیرینی ها
  • تهیه گز
  • و بسیاری موارد دیگر

مصارف پودر پستهشناخت و خرید پودر پسته مرغوب

پودر پسته نیز همانند هرکالا و فرآورده ای مرغوب و غیر مرغوب دارد. لذا برای تهیه و خرید پودر بسته مرغوب لازم است تا ویژگی های پودر پسته مرغوب را بشناسیم تا بتوانیم خریدی موفق داشته باشیم.

از مشخصات پودر پسته مرغوب می توان به موارد زیر اشاره داشت:از بهترین و مرغوب ترین پسته تولید شده باشد.خالص باشد.تمیز و بدون پوسته های سفت پسته و یا آشغال باشد.تولید شده در کارخانه های معتبر و با نام و نشان شناخته شده باشد.قیمت نسبتا مناسبی داشته باشد.