در سالهای اخیر تولید فرآورده های پسته و بادام یکی از خلاقترین و پرکاربردترین تولیدات در ایران به شمار میرود. انسان ها تنها به استفاده از مغز خام پسته بسنده نکردند و با مرور زمان و پیشرفت علم و استفاده از ماشین آلات مختلف بسترهای زیادی را جهت فرآوری های متنوع از این میوه ها فراهم کرده اند.

خرید پسته مرغوب

قیمت گرانول پسته

پسته طعم دار یکی از انواع فرآورده های اولیه پسته است که فروش آن چه در داخل کشور و چه در فروشگاه های خارجی از نمونه های ایرانی بسیار بالا اما تولید آن کم است.

از طعم های موجود می توان به طعم پسته نمکین، پسته سرکه ای، پسته فلفلی و … نام برد. استفاده از این محصول به همین جا ختم نمی شود. مغزهای پسته هم بصورت خام و برشته و طعم دار تهیه شده و با استقبال زیادی روبرو شده اند.

 

باید بدانیم که اولین تولیدکننده پسته خام در دنیا از نظر تولید آمریکا می باشد. کیفیت پسته کالیفرنیا بسیار پایین است و برای رفع این معضل و این که بتوانند این محصول با کیفیت پایین را به بازار عرضه کنند آن را کاملا طعم دار می کنند.
این کار باعث می شود تا برای سلیقه های مختلف امکان تهیه آنچه مطابق ذائقه آنهاست امکان پذیر باشد و به این طریق فروش محصول نیز بالا می رود.
در فروشگاه ها و آجیل فروشی های داخل ایران هم به همین صورت است، به این معنا که در صورت عرضه پسته طعم دار به صورت فله می توان مشتری های متعددی را به این محصول جذب کرد.

فروش مغز پسته

فروش فرآورده های پسته

در میان فرآورده های پسته ایران نیز شاهد تولید و عرضه محصولات مختلفی در سراسر ایران در حجم عمده از جمله موارد زیر هستیم:

  • مغز پسته معمولی
  • مغز پسته سبز
  • خلال پسته
  • پودر پسته
  • گرانول پسته
  • پوست پسته
  • پسته های طعم دار
  • و …

تمامی این موارد در زمره تولیدات ایران هستند که چه برای صادرات و چه برای بازار های داخلی استفاده فراوان دارند. البته با توجه به اینکه تعداد و قدرت تولیدکنندگان این فرآورده های در مقایسه با خود انواع پسته ایران بسیار کمتر است باید توجه داشت که برای صادرات این فرآورده ها نیاز به خرید مستقیم فرآورده های پسته از تولیدکننده عمده و دست اول می باشد چرا که ارائه قیمت های رقابتی در بازار صادرات بسیار حائز اهمیت است.

صادرات پسته مرغوب

 

صادرات پسته مرغوب

پسته ایران در سال های اخیر با توجه به افزایش قیمت از جمله مواد خوراکی لوکس در سبد خانوارها شناخته می‌شود.
هم اکنون‌، کشور ایران حدود ۵۰۰ هزار هکتار باغ پسته دارد که طبق اعلام جهاد کشاورزی، بیش از ۹۰ درصد آن بارور است.

صادرات امری مهم و حیاتی برای پیشرفت اقتصاد کشور است. بنابراین باید از تمام پتانسیل و استعدادهای انسانی در جهت تولیدات متنوع و قابل صادرات به کشورهای دیگر استفاده کرد. صادرات پسته به عنوان یکی از منابع مهم درآمدهای ارزی در نظر گرفته می شود و نقش مهمی در کاهش وابستگی بودجه عمومی دولت به درآمدهای نفتی دارد.
با افزایش قیمت پسته در سال های اخیر، تولیدکنندگان به سمت فروش تازه این محصول سوق پیدا کردند، در حالی که با فرآوری نکردن این محصول ارزآوری آن به حداقل کاهش می‌یابد.
امروزه باید مردم را بیش از گذشته با اهمیت و میزان ارزش اقتصادی ناشی از فرآوری و صادرات پسته آشنا کرد تا به مرور، فرهنگ فرآوری در کشور نهادینه شود.

مرکز تذرو محل عرضه انواع فراورده های بادام و پسته شامل خلال بادام، خلال پسته، پودر پسته، گرانول پسته و پرک پسته میباشد. برای سفارش محصول مورد نظر با مدیر فروش در تماس باشید.