قیمت خرید و فروش پودر پسته تازه در مرکز فروشگاهی تذرو قابل استعلام است. در این مقاله در رابطه با پودر پسته و خواص آن و همچنین کاربرد آن در صنایع مختلف مطالعه میکنید.

خرید پودر پسته

قیمت خرید پودر پسته

پودر پسته یکی از فرآورده هایی است که از پسته مشتق شده است. پودر پسته از آسیاب شدن مغز پسته تازه در مرکز تذرو به دست می آید. همانطور که میدانید پسته خواص و ارزش غذایی بسیاری دارد. در این مقاله در رابطه با خواص درمانی پسته نیز با شما عزیزان صحبت میکنیم. پتاسیم موجود در یک عدد مغز پسته از میزان پتاسیم موجود در پرتقال بیشتر است. مغز پسته مواد مغذی بسیاری را در خود جای داده است. در ایران کرمان و رفسنجان دو مرکز فروش و صادرات و تولید پسته درجه یک هستند. در ایران چهار نوع پسته شامل پسته کله قوچی، پسته احمد آقایی، پسته اکبری و پسته فندقی وجود دارد.

پودر پسته حاوی کربوهیدرات ها، انواع پروتئین ها و ویتامین ها میباشد. پسته همچنین سرشار از مواد معدنی لازم برای بدن است. پسته غنی از پتاسیم، کلسیم، منیزیم، روی و مس است. مغز پسته به دلیل داشتن آهن خون ساز است و از کم خونی جلوگیری میکند. پودر پسته که از مغز پسته به دست آمده است باعث تقویت مغز و حافظه میشود. پسته معده را تقویت میکند. مغز پسته برای آرامش قلب و آرامش اعصاب مفید است. مصرف پودر پسته برای باز کردن مجاری بسته کبد مفید است. پودر پسته خواص آنتی اکسیدانی دارد. به همین دلیل مصرف آن سیستم ایمنی را تقویت میکند. مصرف مغز پسته باعث بهبود عملکرد متابولیسم سلولی میشود.

مصرف پودر پسته باعث جلوگیری از بیماری های قلبی و برخی از سرطان ها میشود. پسته مانع ایجاد لخته خون در بدن و بروز سکته قلبی و مغزی میشود. پسته باعث کنترل و مدیریت وزن نیز میشود. مصرف فرآورده های پسته باعث جلوگیری از بروز بیماری ماکولا در دوران سالمندی میشود. پودر پسته منبع فنی از فیبر رژیمی است که باعث تقویت لوله گوارشی و کمک به بهبود هضم غذا میشود. مصرف فرآورده های پسته مانند پودر پسته باعث افزایش هموگلوبین خون و افزایش جریان خون در بدن میشود.

خرید پودر پسته مرغوب

خرید و فروش پودر پسته

مغز پسته در کنترل دیابت موثر است. پسته خاصیت ضد التهابی دارد. مصرف پودر پسته باعث محافظت از نورون ها و سلول های عصبی میشود و نقش مهمی در حفظ سیستم عصبی بدن ایفا میکند. مغز پسته به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود. پسته برای تقویت و رشد مو و زیبایی پوست نیز بسیار مفید است. پسته باعث کاهش خطر ابتلا به عفونت در بدن میشود. پودر پسته در کنار خلال پسته جزء فراورده های اصلی مغز پسته به شمار میروند.

یکی از عوامل مهم در انتخاب پودر پسته خالص بودن آن و نبودن افزودنی های غیر مجاز و شیمیایی در آن است. برای تولید پودر پسته باید از مغز پسته با کیفیت استفاده کرد. اگر مغز پسته آفت زده یا زرد باشد از کیفیت پودر پسته حاصل از آن کاسته خواهد شد. یکی دیگر از پارامتر هایی که در خرید پودر پسته در نظر گرفته میشود نبودن خرده های پوست سخت پسته در پودر پسته است. زیرا پودر پسته معمولا در خوراکی ها مانند غذا و شیرینی جات استفاده میشود و ممکن است به دهان و دندان ها آسیب برسد.

در صادرات پودر پسته به کشور هایی مانند روسیه، کانادا، ترکیه، و هند اصول بهداشتی با دقت بیشتری باید رعایت شوند. از پودر پسته در تولید مسقتی، گز، سوهان، بستنی، کیک و شکلات استفاده میشود. مرکز تذرو تولید کننده و صادر کننده انواع فرآورده های پسته از جمله پودر پسته مرغوب و تازه به صورت عمده و جزئی است. برای خرید پودر پسته و اطلاع از قیمت پودر پسته با مدیر فروش مرکز تذرو در تماس باشید.